Zakończenie sezonu narciarskiego w Folgarii

Przygotowując ofertę na NARTY Z DZIECKIEM na zimę 2015/2016 udaliśmy się do Włoch, do Południowego Tyrolu.
To, co zobaczyliśmy, przeżyliśmy, czego spróbowaliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Folgaria, Region Trentino-Alto Adige/Südtirol – do miejscowości wjeżdżamy od strony Trento wspinając się serpentynami podobnymi do słynnej Drabiny Troli w Norwegii. Jest słoneczny leniwy poranek. Główna ulica w Folgarii pusta jakby nikogo nie było, mimo iż stoki działają jeszcze przez tydzień. Po chwili znaleźliśmy mieszkańców – byli na porannej kawie.  Un caffè, un maciatone, orzechowy sernik z riccotty i dołączyliśmy do nich.

Folgaria narciarsko.
Łącznie 100 km tras perfekcyjnie sztruksowych tras. Ośrodek składa się z dwóch części:
Folgarii-Fiorentini 74 km tras i oddalonego o kilkanaście km Lavarone 26 km tras. Oba na jednym skipassie, darmowy skibus pomiędzy.
Kilkadziesiąt kilometrów perfekcyjnego sztruksu na trasach głównie niebieskich i czerwonych w większości przebiegających w lasach. Z wielu miejsc rozpościerają się wręcz epickie widoki na włoskie Dolomity i malownicze miasteczka w dolinach.
Dla pasjonatów narciarstwa biegowego 85 km przygotowanych tras.

Mimo, że jest kwiecień, śniegu na stokach w Folgarii-Fiorentini jest dużo, wszystkie trasy działają od samego rana. Miękko robi się dopiero ok. 1430, w okolicach dolnych stacji. Błękitne niebo nad nami, sztruks pod nartą. W wszechogarniającej ciszy człowiek włożony w sam środek budzącej się do życia natury.
Najbardziej rodzinny teren narciarski we Włoszech wg Niemieckiej Federacji Narciarskiej z profesjonalnie przygotowanymi trasami i infrastrukturą dla dzieci i ich rodziców. Idealne miejsce rodzinny wyjazd na narty z dzieckiem.

Tu Rodzinny Ośrodek Narciarski jest koncepcją wykonaną na miarę dzieci, które budzą się i rozwijają skrzydła na śniegu, każdego dnia. Oferta narciarskich ferii rodzinnych, sylwester na nartach, sylwester z dziećmi w górach, wyjazd na narty z dziećmi, narty z dzieckiem już wkrótce na naszej stronie. Jeśli chcesz otrzymać informację o aktualnych ofertach zapisz się na newsletter lub napisz do nas i z nami rozwiń skrzydła swojej rodziny.

Od samego początku towarzyszyły nam dwie super dziewczyny Federica i Ilaria, pracujące w informacji turystycznej w Folgarii. Pokazały nam miasteczko, ośrodek narciarski od strony, jakiej indywidualny turysta nie zobaczy. Dzięki ich dobremu sercu, skosztowaliśmy wszystkich dostępnych atrakcji, jakimi możemy się z Tobą podzielić: jazda na nartach, jazda po śniegu na fat-bike’u – specjalnym rowerze z „grubymi” oponami, psie zaprzęgi, którymi ,po krótkim przeszkoleniu będziesz sam dowodził, jazda skuterem śnieżnym, loty paralotnią, jazda na nartach telemarkiem, skitouring i wiele innych. Do tego lokalna kuchnia, lokalne wino, lokalne sery, ba więcej – jeśli chciałbyś uczestniczyć w produkcji lokalnych serów, sam zrobić ricottę, a potem ją zjeść z malinami – umożliwimy Ci to.
Czy chcesz w przyszłym roku zakończyć sezon narciarski we włoskim stylu?  Jak? Obejrzyj to na filmiku.

To tylko wierzchołek góry naszych możliwości.

Podsumowując:
Myślisz, że Wielkanoc na nartach, święta w górach, to dobry pomysł? Może ferie rodzinne we Włoszech? Chciałbyś, aby Twoje dzieci pokochały narty jak Ty, abyście razem budowali pozytywne relacje dzieląc się swoimi pasjami? Korzystałaś już z wyjazdu rodzinnego, było super, ale czegoś Ci brakowało? Chciałbyś wypocząć na łonie natury, powierzyć swoje dzieci pod skrzydła odpowiedzialnych pasjonatów?
Jeśli myślisz, że wyjazd firmowy na narty byłby niezapomnianym wydarzeniem w życiu Twojej Firmy dla Twoich Pracowników i Partnerów biznesowych? Masz niedosyt po ostatnim wyjeździe? Chciałbyś coś zmienić, jednak nie wiesz, co? Potrzebujesz motywacji do działania? Dobrze trafiłeś.
Zaplanujmy razem Twój wypoczynek.
Zaplanujmy razem Twój sukces.
Z nami rozwiniesz skrzydła Twojej rodziny, firmy, swoje własne
Chciałbyś usłyszeć śnieg, skosztować naprawdę dobrej kawy o poranku?