WYJAZDY NARCIARSKIE 2021

Każdy z  nas zastanawia się jak będzie wyglądał nadchodzący sezon narciarski 2020/ 2021. Rządy Włoch i Austrii a także Szwajcarii patrzą na wyjazdy narciarskie bardzo przychylnym okiem gdyż eksperci zapewniają, że wyjazdy narciarskie i jazda narciarska jest bezpieczna pod względem epidemiologicznym. Jak będą wyglądać wyjazdy narciarskie 2021?  Szczegóły na stronie głównej: www.rozwinskrzydla.com

WYJAZDY NARCIARSKIE 2021

Ten sezon narciarski 2020/21 będzie wyjątkowy.
Jak wypowiadają się eksperci od pandemii i wirusów jazda na nartach jest bezpieczna, gdyż odbywa się na świeżym powietrzu, a sama specyfika narciarstwa wymusza zachowanie dystansu społecznego. Ruch na świeżym powietrzu, słońce, większe oddziaływanie promieni UV w górach to czynniki podnoszące poziom bezpieczeństwa w obecnej sytuacji epidemiologicznej.
Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami terenów narciarskich, z właścicielami hoteli, z osobami odpowiedzialnymi za ruch turystyczny. Mimo wprowadzonych obostrzeń wszyscy szykują się do sezonu zimowego, który wg tychże władz odbędzie się.
WYJAZDY NARCIARSKIE w nadchodzącym sezonie zimowym 2020/2021 w skrócie:

Włochy:

– zakrywanie ust i nosa obowiązkowe na wyciągach w gondolach, w skibusach, w wypożyczalniach, w okolicach wejść do wyciągów.
– zachowanie dystansu społecznego w drodze do wyciągu, w gondolach w skibusach, w restauracjach.
– zmniejszenie liczby osób w gondolach
Władze Włoch odpowiedzialne za turystykę podjęły szereg działań aby nadchodzący sezon narciarski odbył się i aby Narciarskie Ferie Rodzinne we Włoszech były przede wszystkim bezpieczne dla naszych Gości, np.: personel obsługi wyciągów, obsługa hotelowa będzie regularnie badana na obecność wirusa, częsta i regularna dezynfekcja gondol i wyciągów, dystans społeczny i powszechny obowiązek zakrywania ust i nosa, to scenariusz, który sprawdził się w sezonie letnim we Włoszech. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu podczas wjazdy na teren Włoch będzie wymagany aktualny negatywny test na koronowirusa.

Austria:

„Narty tak, ale bez après-ski” – to slogan austriackiego rządu na tegoroczny sezon narciarski. Kanclerz Austrii Sebastian Kurz powiedział, że: „mimo kryzysu wywołanego przez koronowirusa w sezonie 2020/2021ośrodki narciarskie będą otwarte. Turystyka zimowa i jazda na nartach będą możliwe”
Obostrzenia podobne jak we Włoszech:
– maseczka i dystans społeczny, dezynfekcja
– zakrywanie ust i nosa obowiązkowe na wyciągach w gondolach, w skibusach, w wypożyczalniach, w okolicach wejść do wyciągów.
– zachowanie dystansu społecznego w drodze do wyciągu, w gondolach w skibusach, w restauracjach.
– zmniejszenie liczby osób w gondolach

Szwajcaria:

Ciekawostką jest, że w Szwajcarii zakrywanie ust i nosa obowiązuje w zamkniętych środkach transportu ( skibusy i gondole). Na wyciągach krzesełkowych nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa. Obowiązuje dystans społeczny. Zapraszamy na wyjazdy narciarskie 2021  na http://rsski.pl