Wielkanoc na Nartach w Bad Gastein

Wielkanoc na Nartach w Bad Gastein
Rodzinne ferie, tydzień przed Wielkanocą 21-28.03.2015 spędziliśmy na nartach w Bad Gasterin będącym częścią kompleksu Ski AMADE. Dlaczego tam, na ferie wielkanocne, zabraliśmy naszych Gości?

Wielkanoc na Nartach w Bad Gastein
Rodzinne ferie, tydzień przed Wielkanocą 21-28.03.2015 spędziliśmy na nartach w Bad Gasterin będącym częścią kompleksu Ski AMADE. Dlaczego właśnie tam na ferie wielkanocne zabraliśmy naszych Gości? Za wyborem przemawiały liczby: 210stoków, 760km tras narciarskich, 1 skipass, najdłuższa trasa 10,4km, 1078 km z Warszawy, 929 km z Wrocławia, 856 km z Krakowa, 782km z Katowic.

Jeden z najstarszych kurortów uzdrowiskowych i narciarskich na świecie przywitał nas piękną, choć mroźną pogodą. Ze względu na okres przed Wielkanocą trasy narciarskie świeciły pustkami, co pozwalało wycinać coraz, to bardziej podkręcone skręty na stokach doliny i rozkoszować się każdą chwilą, każdym widokiem, każdym oddechem. Nawet tuż przed zamknięciem stoków można było przejechać po sztruksowym, aksamitnym śniegu.

SPA- sano per aqua – zdrowie przez wodę. Po dniu pełnym fascynujących doznań na nartach był czas na relaks w basenach termalnych, z których miejscowość znana jest na całym świecie. Koronowane głowy, artyści, celebryci, znani aktorzy i my w saunach, basenach, odmładzających radonowych sztolniach.

Wybór tras – ogromny. Nie sposób w 6dni przejechać każda trasą. Z czterech ośrodków narciarskich, jakie odwiedziliśmy z Uczestnikami   dwa zasługują na szczególną uwagę:
Sportgastein – najwyżej położony ośrodek, który jest ulubionym miejscem entuzjastów sportowej jazdy, freeride’u i jazdy poza trasami.
Dorfgastein-Großarl Najbardziej rodzinny teren narciarski w dolinie z perfekcyjnie przygotowanymi trasami i infrastrukturą na ferie w górach z dziećmi.  Dzieci na nartach w naszym przedszkolu narciarskim szybko rozwinęły skrzydła. Ze stoków mamy widok na najpiękniejsze panoramy górskie we Wschodnich Alpach.  Tego nie odda żadne zdjęcie, tego słowa nie opiszą. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Chcesz? Napisz do nas:

[contact-form-7 404 "Not Found"]