FERIE MARZEŃ = AMERICAN DREAM 2020

FERIE MARZEŃ = SPEŁNIJ SWÓJ AMERICAN DREAM

Poznaj z nami cuda południowo – zachodniej Ameryki Północnej. W prawie dwa tygodnie przejedziesz przez 4 stany – Kalifornię, Arizonę, Nevadę i Utah. Zobaczysz najpiękniejsze parki narodowe – Wielki Kanion, Bryce, Zion, Yosemite, Dolinę Śmierci i wiele innych przepięknych zakątków jakie stworzyła natura. Odwiedzisz i poczujesz jak bije serce Ameryki, od filmowego Los Angeles, przez pustynne Phoenix, szalone Las Vegas i magiczne San Francisco. Przejedziesz setki kilometrów pustymi autostradami przez pustynie i pustkowia. Zobaczysz jak wygląda życie kowbojów, Indian i  Mormonów. Skosztujesz najlepszych steków i żeberek. Zrobisz wspaniałe zakupy w licznych centrach handlowych i outletach. Przywieziesz do domu tysiące zdjęć i niezapomnianych wrażeń!!!!!!! Dołącz do nas i spełnij marzenia. Razem z nami wyjedź na ferie marzeń.

DZIEŃ 1. Wylot z Warszawy. Przylot do Los Angeles.

Wylot z Warszawy do Los Angeles. Lądowanie w LA, formalności wizowe, odbiór bagaży i transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

DZIEŃ 2. Miasto Aniołów, Hollywood, Beverly Hills, Venice Beach, Santa Monica

Zwiedzanie Miasta Aniołów zaczniemy od Downtown – Staples Centre and Music Centre Disney Hall. Następnie przejazd słynną ulicą pubów i dyskotek Sunset Boulevard do Hollywood. Spacer Aleją Gwiazd, czas wolny pod oscarowym Dolby Theatre. Będzie też czas na zakupy na najdroższej ulicy świata Rodeo Drive w Beverly Hills.

Wizyta nad oceanem, w szalonym Venice Beach i eleganckim Santa Monica, ze słynnnym molo. Nocleg w hotelu.

Opcjonalnie – wizyta w Universal Studios, platna dodatkowo 130 USD od osoby

DZIEŃ 3. Los Angeles - Phoenix 644 km.

Wykwaterowanie z hotelu, zajęcie miejsc w autobusie i początek podróży po amerykańskim zachodzie. Podczas przejazdu przez rzekę Kolorado i pustynię Mojave podziwiać będziemy niezwykły czar pustynnych oaz, kaktusów saguaro i południowozachodniej architektury. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w Phoenix. Dla chętnych kolacja kowbojska.

DZIEŃ 4. Phoenix - Sedona - Grand Canyon 381 km

Wczesnym rankiem przejedziemy przez ogrody Arizony, przez urocze miasteczko Sedona i kanion Oak Creek. Ta niezwykle malownicza okolica była wielokrotnie wykorzystana w przemyśle filmowym. Dzień zakończymy wizytą w Wielkim Kanionie, jednym z 7 naturalnych cudów świata.

Dla chętnych przelot helikopterem nad tą wielką przepaścią.

Zakwaterowanie, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

DZIEŃ 5. Grand Canyon - Monument Valley – Page - Lake Powell - Kanab 612 km

Po wykwaterowaniu przejazd na kolejne punkty widokowe Parku Narodowego Grand Canyon. Następnie wizyta w Monument Valley, na terenie rezerwatu Indian Navajo, znanego z licznych reklam i filmów kręconych właśnie w tej okolicy.  2 godzinna wycieczka jeepami pomiędzy malowniczymi formacjami skalnymi. Przejazd do Page nad jezioro Powell, jeden z największych na  świecie zbiorników wodnych utworzonych ręką człowieka. Możliwość przelotu samolotem i podziwiania okolicy z lotu ptaka.  Zakwaterowanie w Kanab. Nocleg.

DZIEŃ 6. Kanab - Bryce Canyon - Zion - Las Vegas 519 km

Dzień zaczniemy od wizyty w przepięknym Parku Narodowym Bryce, będziemy podziwiać oszałamiającą symfonię barw i kształtów wapiennych formacji skalnych. Następnie przejazd przez Zion – park, który słynie z majestatycznych gór i malowniczych przełęczy. Późnym popołudniem dotrzemy do rozrywkowego Las Vegas – miasta, które nigdy nie zasypia, światowego centrum hazardu, wielkich hoteli, koncertów i nocnych klubów.  Wieczorem wycieczka Las Vegas by night – w programie słynny znak Welcome to Fabolous Las Vegas, największe hotele świata i ulica świateł Freemont Street.

DZIEŃ 7. Las Vegas

Dzien wolny na odpoczynek. Dla chętnych wycieczka do największego parku narodowego USA – Doliny Śmierci. Zakupy w licznych centrach handlowych lub odpoczynek przy basenie. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta.

DZIEŃ 8. Las Vegas - Sequoia National Park 768 km

Zostawiając za sobą Las Vegas zbliżymy się do stóp gór Sierra Nevada Jadąc bardzo malowniczy drogą przez Nevadę i Kalifornię, słynną pustynię Mojave i dolinę San Joaquin skąd pochodzą kalifornijskie wina i jej miasteczka Fresno, Bakersfield i Mariposa. Kolacja we własnym zakresie, nocleg i zbieranie sił na jutrzejsze spacery pod największymi drzewami świata w Sequoia National Park.

DZIEŃ 9. Sequoia National Park - San Francisco

Dzień z naturą – podziwianie największych drzew świata – sekwoi, Doskonała okazja by spotkać liczne zwierzęta zamieszkujące park – wiewiórki, lisy, rysie, nietoperze, pumy, kojoty, jelenie i niedźwiedzie brunatne.

Po południu wizyta w jednym z najpiękniejszych amerykańskich miast. Wjazd do San Francisco przez most Bay Bridge, zwiedzanie zaczniemy od słynnego placu Union Square, nastepnie Chinatown, Golden Gate Park and Fisherman’s Wharf  z widokiem na wyspę Alcatraz. Zakwaterowanie w hotelu.

Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

DZIEŃ 10. San Francisco.

Dzień odpoczynku lub indywidualne zwiedzanie miasta,  czas wolny na  zakupy.

DZIEŃ 11. Wylot do Polski

12.00 – transfer na lotnisko

15.25 –  wylot do Polski

DZIEŃ 12. Lądowanie w Warszawie

Lądowanie w Warszawie. Zakończenie Ferii w Stanach.

ZAREZERWUJ FERIE MARZEŃ

FERIE MARZEŃ

FERIE MARZEŃ = SPEŁNIJ SWÓJ AMERICAN DREAM

Poznaj z nami cuda południowo – zachodniej Ameryki. W dwa tygodnie przejedziesz przez 4 stany – Kalifornię, Arizonę, Nevadę i Utah. Zobaczysz najpiękniejsze parki narodowe – Wielki Kanion, Bryce, Zion, Yosemite, Dolinę Śmierci i wiele innych przepięknych zakątków jakie stworzyła natura. Odwiedzisz i poczujesz jak bije serce Ameryki, od filmowego Los Angeles, przez pustynne Phoenix, szalone Las Vegas i  magiczne San Francisco. Przejedziesz setki kilometrów pustymi autostradami przez pustynie i pustkowia. Zobaczysz jak wygląda życie kowbojów, Indian i  Mormonów. Skosztujesz najlepszych steków i żeberek. Zrobisz wspaniałe zakupy w licznych centrach handlowych i outletach. Przywieziesz do domu tysiące zdjęć i niezapomnianych wrażeń!!!!!!! Dołącz do nas i spełnij marzenia.

WIEK UCZESTNIKÓW 15 - 101 LAT


TERMIN: 08 -18 LUTY 2020


CENA

Ferie W Ameryce 2020
POKÓJ: CENA: ZGŁOSZENIA
CZTEROOSOBOWY 1470 USD ZAMÓW
TRZYOSOBOWY 1570 USD ZAMÓW
DWUOSOBOWY 1705 USD ZAMÓW

CENA ZAWIERA

Cena zawiera: 10 noclegów w hotelach 3*, śniadania, przejazdy luksusowym autobusem z klimatyzacją, opiekę lokalnego doświadczonego przewodnika, wstępy do parków narodowych i atrakcji zgodnie z programem, nocna wycieczka po Vegas

Cena nie zawiera: przelotu, ubezpieczenia, wizy, posiłków (przewodnik będzie codziennie wskazywał dogodne miejsca na zakup posiłków, czasem będzie możliwość zrobienia zakupów w sklepie spożywczym)

Atrakcje dodatkowe:

– zwiedzanie Universal Studios – 130 USD

– wycieczka do Doliny Śmierci – 35 USD

– przelot samolotem nad Horseshoe Band, kanionem i rzeką Colorado – 185 USD

ZAREZERWUJ FERIE MARZEŃ
ZGŁOŚ SIĘ NA FERIE MARZEŃ

Co warto zabrać na wyjazd:

  • obowiązkowo ważny paszport z wizą, warto zrobić ksero paszportu i wizy,
  • wygodne buty, ubrania dostosowane do pogody
  • gotówkę (USD)
  • adapter do gniazdek elektrycznych (w USA są inne gniazdka niż w Polsce)
  • konwerter/transformator (w USA w gniazdkach jest napięcie 110V, więc niektóre urządzenia, jak suszarki, golarki, lokówki mogą potrzebować konwertera napięcia), aparaty fotograficzne, telefony, laptopy nie potrzebują konwertera.
  • aparat fotograficzny, kamerę.

CENNE INFORMACJE

Cenne Informacje

Kraj: USA

Oficjalna nazwa: Stany Zjednoczone Ameryki
Stolica: Waszyngton
Język: amerykański (angielski), hiszpański
Waluta: dolar amerykański USD
Ludność: 325 mln osób
Gęstość zaludnienia: wynosi 30 mieszk./km²
Powierzchnia kraju: 9 373 967 km²
Dokument podróży: Ważność paszportu powinna o 6 miesięcy przekraczać planowany okres pobytu w Stanach Zjednoczonych. Wymagana wiza.
Gniazdka elektryczne i prąd: sa inne niż w Polsce, zalecany adaptery można nabyc w sklepach elektronicznych. Napięcie prądu w gniazdkach to 110V. Niektóre urządzenia moga wypagać konwertera/transformatora napięcia.
Bezpieczeństwo: Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany-zjednoczone-ameryki

Jedzenie: Stany Zjednoczone Ameryki, mimo iż kojarzy nam się z fast foodami, hamburgerami to kraj wielokulturowy, równiez pod względem jedzenia. Mozna tu spotkać dania kuchni  z całego świata. 

Zdrowie: Opieka medyczna jest wszędzie dostępna i na wysokim poziomie, lecz jej koszty są bardzo wysokie. Wizyta u lekarza ogólnego kosztuje zwykle ponad 100 USD, doba w szpitalu – od 500 do kilku tysięcy USD, nie licząc badań i zabiegów. Terytoria zamorskie Stanów Zjednoczonych stosują te same zasady. Konieczne jest więc posiadanie ubezpieczenia turystycznego, pokrywającego koszty leczenia w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem, najlepiej z firm znanych i posiadających przedstawicielstwa w USA.

Ważne telefony: 112
Konsulat: 

KONSULAT GENERALNY RP W LOS ANGELES
Consulate General of the Republic of Poland in Los Angeles
12400 Wilshire Boulevard, Suite 555, Los Angeles, CA 90025 tel: 310-442-8500, fax: 310-442-8515
www.losangeles.mfa.gov.pl

ZGŁOŚ SIĘ NA FERIE MARZEŃ

CZEKAMY NA TWÓJ TELEFON:

+48 503091179
+48 501029972
+48 601693138

kontakt mailowy: feriemarzen@gmail.com

Projekt Ferie marzeń powstał przy współpracy Rozwiń Skrzydła i Dom EduMontessori